Anadolu Harikalar Diyarı
Kayseri'de bugün hava sıcaklığı 34,2°C
Anadolu Harikalar Diyarı
Anadolu Harikalar Diyarı
Anadolu Harikalar Diyarı
Anasayfa  /  Geleceğin Sporcuları Büyükşehir'den
Geleceğin Sporcuları Büyükşehir'den
22.08.2016
Geleceğin Sporcuları Büyükşehir'den


Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. geleceğin sporcularını yetiştiriyor. Spor okullarının yaz dönemi kurslarına katılan yaklaşık 10 bin öğrenci içerisinden seçilecek yetenekli sporcular Spor A.Ş. Gençlik ve Spor Kulübünün bünyesine katılacak.

Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. spor okulları 17 branşta devam ediyor. Yaz kurslarına katılan öğrencilere spor alt yapısına yönelik bilgilerin yanı sıra spor bilgisi ve seçtikleri spor branşlarına dair oyun kuralları, spor ahlakı, beslenme, uyku düzeni, takım ruhu gibi profesyonel sporcu olma yolunda da eğitim veriliyor. Spor A.Ş. spor okullarındaki gelecek vaat eden sporcular branşlarına ve yaş gruplarına göre Spor A.Ş. Gençlik ve Spor Kulübü'nün bünyesine katılarak milli sporcu olma yolunda ilerleyecekler.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin İşlertaş "Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı milli sporcu olmanın ötesinde vatanına milletine bağlı güzel ahlaklı sporcular haline getirmek için elimizden gelen her şeyi yapmaktayız. Geleceğin sporcularını yetiştirmek üzere bütün vatandaşlarımızın çocuklarını spor okullarına göndermelerini bekliyoruz" dedi.
Haber Arşivi
Anadolu Harikalar Diyarı
ANADOLU HARİKALAR DİYARI
Copyright© 2013 All Rights Reserved
web_tasarım_medyatör