Anadolu Harikalar Diyarı
Kayseri'de bugün hava sıcaklığı 34,2°C
Anadolu Harikalar Diyarı
ANASAYFA
Anadolu Harikalar Diyarı
Anadolu Harikalar Diyarı
Anasayfa  /  ANASAYFA  /  HAKKIMIZDA
Hayvanat Bahçesi
Diğer Tesislerimiz
Misyonu öncelikle hayvan refahı ve kaliteli hizmet olan hayvanat bahçemiz ilerleyen yıllarda tür sayısını artırıp daha ilginç hayvanlar getirmeyi hedeflemektedir. 

180 dönüm arazi üzerine kurulu olan Anadolu Harikalar Diyarı Hayvanat Bahçemiz şuan için 2500'e yakın hayvana ev sahipliği yapmaktadır.

Hayvanat Bahçesi Veterinerlik Binası bünyesinde son teknoloji donanımlı biri büyük biri küçük olmak üzere iki Ameliyathane, bir Sterilizasyon Odası, bir Laboratuar , bir İlk Müdahale Odası, bir Röntgen Odası ve Üç Müşahade Odası bulunmaktadır.

Misyonu öncelikle hayvan refahı ve kaliteli hizmet olan hayvanat bahçemiz ilerleyen yıllarda tür sayısını artırıp daha ilginç hayvanlar getirmeyi hedeflemektedir. Önümüzdeki yıllar için hedeflerimiz yine hayvanat bahçelerinin en gözde hayvanlarından Fil ve Gergedan getirmektir.

ANADOLU HARİKALAR DİYARI HAYVANAT BAHÇESİ HAYVAN TEDARİKİ KONUSUNDA

Özellikle Hayvanat Bahçemizin aynı zamanda Doğal Yaşam Rehabilitasyon merkezi olduğu bilgisini sizinle paylaşmak istiyoruz. Fiziki şartların barınak hacimlerinin uygunluğu , aynı zamanda tam donanımlı bir veterinerlik hizmet binamızın varlığı nedeni ile Orman Bakanlığı Yaban Hayatı Koruma Daire Başkanlığı yetkililerinin inceleme ve tespitleri sonucu bu statüyü kazanmış olduk. Bunun neticesi olarak; barındırdığımız hayvanların bir kısmı Orman Bakanlığı Yaban Hayatı Koruma Daire Başkanlığı tarafından barındırılmak üzere gönderilmiştir.

Diğer taraftan hiçbir şekilde yurtdışından büyük bedeller ödeyerek hayvan temini tedarikine gidilmemiş, ülkemizde bulunan envanter fazlası olan diğer hayvanat bahçelerindeki hayvanların barındırılması stratejisi sonucu ; K.maraş, Ankara, Bursa gibi Hayvanat Bahçelerinden hibe yahut satın alma sonucu hayvan tedariki yapılmış ve halen yapılmaktadır.

Hayvanların sayımları ve sağlık, beslenme, istirahat, hijyen, güvenlik, konularında gün ışığına ihtiyaç duyulması sebebiyle Hayvanat Bahçemizin gece ziyaretleri tehlikeli ve yasaktır.

Bir kısım kümes ve çiftlik hayvanları ise, ülkemizdeki yetiştirme çiftliklerinden ücreti karşılığında temin edilmiştir.Otobüs Hareket Saatleri

Raylı Sistem Hareket Saatleri

İletişim Bilgileri
Telefon : 0352 241 11 01
Faks :
Anadolu Harikalar Diyarı
ANADOLU HARİKALAR DİYARI
Copyright© 2013 All Rights Reserved
web_tasarım_medyatör